flag Судова влада України

Історія Старобешівського районного суду

      Старобешівський район розташований у степовій зоні на південному сході Донецької області. На півночі район примикає до земель м.Донецька, на заході межує з Волноваським районом, на сході – з Амвросіївським, на півдні – з Тельманівським районами. У південно-східній частині  межа району збігається з державним кордоном України й Росії.

      Район поєднує 61 населений пункт, у тому числі лдне місто- Комсомольське, -2 селища міського типу- Новий Світ і Старобешеве та 58 сільських населених пунктів.

       Чисельність населення району –більше 53 тисяч осіб (45 чоловік на 1 км 2), у  тому числі 28 тисяч міського  населення й 25 тисяч – сільського.

    Старобешівський район було засновано, відповідно до ухвали ВУЦВК від 07.03.1923 р. «Про адміністративно-територіальний розподіл Донецької губернії» у складі Юзівської округи. З самого початку він називався Стильським (центр–с.Стила), у нього увійшли колишні Стильська,Бешівська,Каракубська,Олександрівська та Новотроїцька волості.

      У період окупації німецько-фашистськими загарбниками в 1941-1943 рр. Старобешівський райвиконком припинив свою діяльність та відновив її  зразу після визволення у вересні 1943 року.

    У цьому ж році, в жовтні місяці, почав свою діяльність Старобешівський народний суд, місцезнаходження – смт.Старобешеве. У 1964 році, у зв’язку із територіальними змінами смт.Старобешеве входить до складуВолноваського району і народний суд переводиться до м.Докучаєвська Волноваського району. У червні місяці 1965 року суд знову переводиться до смт.Старобешеве, де і знаходиться по теперішній час.

     Згідно штатного розпису штатна чисельність суддів Старобешівського районного суду  складає 5 суддів, з яких Дмитрієв О.Ф. займає адміністративну посаду голови суду.

      Територія Старобешівського районного суду огороджена, на території розташований парк та квітник, а також альтанка. Робочі місця обладнані необхідною оргтехнікою, яка  надана ТУ ДСА у Донецькій області, а також  придбана за рахунок коштів, передбачених програмою «Правосуддя 2008-2009». Є також кімната для прийому їжі, в якій встановлені холодильник та  мікрохвильова   піч.